Знижка 40%! Матрац Evolution Advance / Адванс
61
25.04.2024
    

Чи справді сон на якісному матраці продовжує життя?


Зміст статті:

Чи справді сон на якісному матраці продовжує життя?

Тільки вдумайтеся: уві сні людина проводить 15-30 років свого життя — в залежності від її тривалості. Але мало хто думає, що на цей показник впливає якість сну.

Створивши правильні умови для повноцінного нічного відпочинку, можна забезпечити довголіття. Про те, що робити, щоб добре спати і жити багато років, йтиметься у цій статті.

Матрас з вадами — ворог здорового сну

Навіть найсильнішому прагненню виспатися може протидіяти стрес. У 2020 році вчені з Фінляндії розкрили результати дослідження, яке тривало 20 років. Воно показало, що регулярний вплив стресових факторів на організм робить життя коротшим на приблизно 2 роки.

Нервова напруга та здоровий сон — несумісні явища. Воно може бути викликане не тільки переживаннями, але й таким предметом повсякденного використання, як ортопедичний матрац. Інше дослідження, проведене в 2009 році, довело: незручний матрац, що втратив властивості, може спровокувати такі проблеми:

 • Занепокоєння.
 • Роздратність.
 • Болі в спині.
 • Головні болі.

Такі наслідки виявилися після місяця експерименту. Потім кожному випробовуваному був наданий якісний матрац середньої жорсткості матрац середньої жорсткості. За другий місяць дослідження учасники помітно виправили самопочуття. Болі у спині, стрес та хронічна втома більше не турбували.

Нерівномірний тиск матраца на тіло з часом може призвести до порушення роботи тканин і навіть внутрішніх органів. Зношений пружинний виріб може стати причиною розтягування м'язів. Також неідеальний настил нерідко призводить до розвитку хронічних недуг хребта.

Як хороший матрац впливає на здоров'я?

Як хороший матрац впливає на здоров'я?

Правильно підібраний пружинний або безпружинний матрац дозволяє повністю відновити сили і на ранок відчувати себе відпочившим. Сон на висококласному виробі позитивно впливає на організм:

 1. Покращує обмін речовин.
 2. Забезпечує правильне положення тіла, що знімає навантаження з хребта, і він знаходиться рівно, при цьому не має значення, лежить сплячий на боці або на спині.
 3. Дає крові безперешкодно циркулювати, що забезпечує живлення тканин.

Якісний сон можливий лише на поверхні, виготовленій із перевіреної гіпоалергенної сировини. Матеріали з екологічним складом абсолютно безпечні навіть для тих, хто має чутливу шкіру та алергічний риніт.

Без постійної нервової напруги від дискомфорту перебування на матраці та неможливості виспатися людина отримує шанс стати довгожителем.

Який матрац краще дбає про здоров'я: пружинний чи безпружинний?

Однозначної відповіді це питання немає. Вибирати між пружинним матрацом і модифікацією без пружинних елементів варто, спираючись на власні вимоги до комфорту і стан. здоров'я опорно-рухової системи.

Якщо розглядаєте категорію виробів із пружинами, краще віддати перевагу моделі, у якої кожен пружинний блок знаходиться окремо. Варіації з незалежними блоками мають вищу вартість, але їх вважають найсучаснішими та практичнішими.

Завдяки автономності пружин ортопедичні матраци підлаштовуються під будову тіла. Так, якщо відпочивати на боці, пружини під плечем та стегном просядуть трохи більше, ніж в області талії та колін. Це забезпечить рівне положення хребта.

Чим більше пружин, краще спальний атрибут підлаштовується під свого власника і розвантажує хребет. Такий підлога досить важка, і її незручно постійно переміщати з місця на місце, але це не має значення, якщо ви не плануєте переїжджати.

Ті, хто звик до пружинних варіацій, не здогадуються, як добре спати на безпружинних матрацах. Вони мають підтримуючий ефект рахунок наповнювача. За підтримання хребта у правильному положенні відповідає прошарок із піни з ефектом пам'яті. Безпружинні вироби набагато тонші за пружинні, що дозволяє з легкістю згортати їх для компактного транспортування.

На якому матраці спати дитині та підлітку?

На якому матраці спати дитині та підлітку?

Дбати про тривалість життя краще на її початку. Вибираючи матрац, на якому дитина зможе висипатися, а його руховий апарат — розвиватися правильно, з коректною поставою та без викривлень хребта, краще відштовхуватися від віку:

 • 0-3 роки — безпружинний жорсткий матрац з натуральним наповненням, наприклад, кокосовою койрою.
 • 3-7 років — підходять як пружинні, так і безпружинні помірно жорсткі матраци.
 • 7 і більше — двосторонні модифікації, що адаптуються під мінливі контури фігури.

Завжди важливо підбирати ортопедичне оновлення на ліжко, враховуючи допустиме навантаження. Висота виробу має на 10 см перевищувати зростання чада. З асортименту різновидів можна вибрати такі варіанти:

Дитині має бути комфортно на спальній поверхні. Вибравши матрац правильно, батьки можуть бути спокійні за активний периферичний кровообіг та фізіологічний розвиток опорно-рухового апарату, необхідний для міцного здоров'я та тривалого життя.

Усвідомлений вибір матраца у дорослому та похилому віці

Усвідомлений вибір матраца у дорослому та похилому віці

Дорослій людині потрібен солідний безпружинний або пружинний матрац. Висота цього атрибуту для ліжка має становити не менше 15 см. Саме такий показник — багато сучасних виробів без пружин. Щодо пружинних, їх мінімальна висота — 18 см.

Маючи зайву вагу, варто віддати перевагу якомога вищому матрацу, щоб відчувати зручність. При невеликій вазі допустимі моделі тонші, адже тиск, який чиниться на поверхню, незначний. Вибрати обновку можна, спираючись на вік особливості здоров'я:

 • Найбільш тверді модифікації рекомендовані при остеохондрозі та хребетній грижі. Але, якщо ви абсолютно здорові, молоді і просто волієте спати на твердій поверхні, можете сміливо вибрати такий варіант.
 • Матраци низької жорсткості можна застосовувати людям з невеликою вагою. Також вони можуть бути тимчасовою заміною дорогого постійного виробу.
 • Матраци середньої жорсткості вважаються найбільш підходящими для здорових людей у нормальній вазі.

З плином життя хребет настільки відчуває силу гравітації, що у похилому віці зростання багатьох зменшується, з'являється сутулість. Якщо не дотримується гігієни сну, супутниками другої половини відведеного століття можуть стати хронічні болі в попереку, остеохондроз та інші недуги.

Людям віком 50+ зі спинними проблемами та непропорційною фігурою лікарі не радять відпочивати на жорстких матрацах. Краще зупинити вибір на ортопедичному матраці із незалежними пружинами. Він правильно підтримуватиме поставу, щоб протягом дня не сутулитися і відчувати бадьорість після сну. Відпочинок на такій поверхні без перебільшення продовжує життя.

Якщо медичних показань для придбання пружинного матраца немає, підійде безпружинна варіація, яка підходить за будь-якої ваги та фізіології.

Як покращити якість сну на матраці?

На жаль, сам по собі, навіть найякісніший матрац не зможе вирішити всі проблеми зі сном. Щоб нічний відпочинок був ефективним і повноцінним, потрібно підготуватися і дотриматися правильної атмосфери: вимикати всі гаджети, перед тим як лягти в ліжко, забезпечити собі можливість спати 7-9 годин.

Мінімізувати стрес і не працювати на знос — важливі умови для якісного сну. Також можна подбати про додаткові заходи:

 1. Регулярно пилососити матрац. Саме в цьому виробі зосереджено найбільше пилових кліщів. Також потрібно хоча б раз на місяць прати наматрацник.
 2. Перевертати виріб, якщо він двосторонній, раз на півроку.
 3. Придбати зручну подушку. Ортопедичні подушки вважаються найкращими. Подушку з пуху та пера краще замінити, якщо у вас алергія.
 4. Приймати правильну позу. Вважається, що становище на животі менш фізіологічне, ніж відпочинок на спині чи боці. Наслідком такої звички може стати біль у шиї.

Якісний матрац та ортопедична подушка для сну — базова необхідність для підтримки відмінного самопочуття протягом довгих років.

  
Графік роботи:

ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - ВС: 10:00 - 20:00
ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - НД: 10:00 - 20:00

Офіційний представник ЕММ
Каталог
Інформація
  Наші магазини