Знижка 40%! Матрац Evolution Advance / Адванс
1416
04.04.2023
    

Чи можна спати з відчиненим вікном?


Зміст статті:

Чи можна спати з відчиненим вікном

Для кожної людини комфортний температурний режим дуже індивідуальний та впливає на гарне самопочуття протягом дня. Це стосується й підготовки до сна. Люди, які віддають перевагу теплу, намагаються забезпечити собі високу температуру в спальні і попередньо обігріти спальне місце, інші ж. Навпаки, погано переносять задушливе повітря та добре провітрюють приміщення перед сном. Про те, як робити правильно, щоб відпочинок приносив максимум користі, ви дізнаєтеся далі.

Що буде, якщо спати в прохолодній кімнаті?

Коли ми наповнюємо кімнату перед сном свіжим повітрям або залишаємо вікно відкритим на всю ніч, температура в кімнаті знижується. Це позитивно впливає на якість сну, тому що організм краще виробляє мелатонін – гормон, завдяки якому людина здатна швидко поринути у сон, повноцінно відпочити та відновити сили. Крім цього, при зниженій температурі під час здорового сну виробляється гормон росту та одночасно знижується рівень гормонів стресу, покращується обмін речовин, якість сну зростає.

Чи корисно спати з відкритим вікном узимку?

У холодну пору року будинок або квартира активно опалюються, і повітря стає надто сухим. Провітрювання перед сном сприятиме притоку свіжого повітря, завдяки чому:

  • Можна швидше розслабитись;
  • Стає легше дихати;
  • Процес засинання відбувається швидше;
  • Якість сну значно покращиться, і вранці ви відчуватимете бадьорість і приплив сил.

Крім цього, регулярне провітрювання допомагає впоратися з безсонням та налагодити роботу нервової системи. Тому відповіддю на запитання чи корисно спати з відкритим вікном узимку буде однозначне – так.

Чому не можна спати у теплій кімнаті?

Занадто тепле та сухе повітря у приміщенні провокує подразнення слизової носоглотки. В результаті стає важче дихати, з`являється хронічна втома, нервозність та подразнення. Перегрів може викликати порушення водно-електролітного балансу, млявість, погіршення працездатності, ризик загострення деяких патологій серцево-судинної системи.

Чому потрібно спати у прохолоді?

Чому потрібно спати у прохолоді

Вчені з`ясували, що сон у прохолодному приміщенні сприяє кращому відновленню організму, скорочує ризик деяких захворювань, і навіть продовжує молодість. Дослідження в галузі сомнології підтверджують, що оптимальна температура для глибокого та повноцінного сну – 15-20 градусів за Цельсієм.

Сон у прохолодному приміщенні позитивно позначається на загальному стані нашого організму:

  • Проходить безсоння, оскільки однією з причин є порушення природної терморегуляції організму;
  • Краще виробляється мелатонін, який має здатність уповільнювати процеси старіння і має антиоксидантні властивості;
  • Повноцінне вироблення мелатоніну сприяє збільшенню вироблення серотоніну - гормону щастя, за рахунок чого у нас підвищується настрій та покращується якість життя;
  • За рахунок зниження температури зменшується вироблення гормону стресу, що позитивно впливає стан нервової системи;
  • Зменшується можливість розвитку захворювань, пов`язаних з обміном речовин;
  • Нічний відпочинок у прохолодній кімнаті сприяє швидкому спалюванню калорій;
  • У крові знижується рівень глюкози, що запобігає ризику виникнення цукрового діабету другого типу.

Що буде, якщо спати в холоді?

Підбиваючи підсумки, сон у прохолодній кімнаті на ортопедичному матраці сприяє швидкому засинанню, підвищенню якості сну, допомагає організму повноцінно відновитися, а тілу – розслабитися. Якщо не можете спати з відкритим вікном – добре провітрюйте кімнату перед тим, як лягаєте. Прохолодне повітря допоможе вам зануритися в глибокий сон, запустити процеси регенерації та оновлення організму, і вже вранці ви відчуєте себе сильним, зарядженим енергією та випало.

  
Графік роботи:

ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - ВС: 10:00 - 20:00
ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - НД: 10:00 - 20:00

Офіційний представник ЕММ
Каталог
Інформація
    Наші магазини