Матрац Evolution Advance / Адванс
195
26.02.2024
    

Комфортний сон - запорука вашого благополуччя та здоров'я


Зміст статті:

Комфортний сон - запорука вашого благополуччя та здоров'я

Сон — базова потреба людини. Від якості цього процесу залежить загальне самопочуття, ступінь бадьорості та продуктивності наступного дня. Особливо значну роль здоровий сон відіграє у розвитку та гармонійному зростанні дитини та тінейджера.

Тривалий сон в обстановці комфорту та спокою позитивно впливає на імунну та нервову системи. Спати від 7 годин важливо людям, які мають роботу, пов'язану як з інтелектуальною, так і з фізичною діяльністю, адже поганий сон призводить до зниження уваги та уповільнення реакції. Людині, яка прокидається посеред ночі, довго не може заснути і хронічно не висипається добре знайомі такі проблеми:

  • Перманентна втома.
  • Відчуття занепаду сил.
  • Роздратність.
  • Знижена стресостійкість.
  • Неуважність.
  • Притуплена реакція.

Щоб повернути собі міцний сон і знову почати відчувати приплив сил після пробудження, варто взяти до уваги поради щодо організації часу та спального місця.

Розробте власний правильний режим сну

Фахівці радять лягати в один день, тобто до півночі, а прокидатися наступного. Найкращий час для сну — 22-23 години. У цей період відпочинок протягом однієї години зараховується за дві.

Коли людина спить, чергуються швидка та повільна фази сну. Повноцінний нічний відпочинок складається із приблизно 6 таких циклів. Наприклад, якщо врахувати, що в середньому занурення в сон займає всього 15 хвилин, то при потребі прокинутися рівно о 6 годині, потрібно лягти о 22:15.

Насправді режим сну може бути індивідуальним. Головне — він не повинен тривати понад 10 годин, інакше ефект від відпочинку може бути протилежним: з відчуттям недосипання та розбитості. Але при захворюванні, вагітності та після пережитого стресу можна дозволяти собі спати довше.

Створіть у спальні атмосферу, що сприяє комфортному відпочинку

Створіть у спальні атмосферу, що сприяє комфортному відпочинку

Щоб забезпечити собі глибокий сон, щодня провітрюйте кімнату, яка б за вікном не була погода. Повітря оновиться, спальня наповниться киснем, а рівень вологості трохи підвищиться. Якщо повітря все одно залишається сухим, не варто зазнавати цього дискомфорту. Краще придбати зволожувач. Він подбає про нормалізацію мікроклімату.

Оптимальна температура повітря в спальні — приблизно +18-20°С, а вологість повинна становити 50-60%. Краще мінімізувати кількість домашнього текстилю, що накопичує на собі пил. Тобто килимами, тканими настінними панно та м'якими іграшками краще не наповнювати спальню, якщо ви не плануєте регулярно усувати пил.

Щоб забезпечити собі безперервний поліфазний сон, можна поставити в спальні інтер'єрні палички, змочені ефірними оліями ромашки, кедра, лаванди чи апельсина.

Важливий етап дотримання гігієни сну — приглушення світла. Також важливо не засипати за гаджетами та переглядом телевізора. Безпосередньо перед тим, як вирушити в ліжко, важливо вимкнути всі освітлювальні прилади.

Переконайтеся, що ваш матрац вам підходить

Правильний графік сну та належні заходи щодо облаштування простору спальні — це лише половина вирішення проблеми. Дуже важливим є матрац, на якому ви спите.

Він повинен мати рівну поверхню без продавлених ділянок. Ця незамінна частина ліжка повинна відповідати вашим особистим уподобанням щодо ступеня жорсткості, а також індивідуальним особливостям організму.

Достатньо часто порушення сну викликані саме зношеним або неякісним матрацом. У такому випадку залишається лише купити новий матрац.

Дотримуйтесь критеріїв при виборі матраца

Дотримуйтесь критеріїв при виборі матраца

Якщо ви все-таки маєте придбати ортопедичну обновку, можна орієнтуватися на цей перелік критеріїв:

  1. Тип виробу. Матрац може бути пружинним. Усередині розташований залежний чи незалежний пружинний блок. Чим вище щільність пружин, тим зручнішим є ортопедичний матрац. Найкращими вважаються модифікації із незалежними пружинами: чудово підлаштовуються під вигини тіла. Також матрац може бути безпружинним. Пружності предмету надає спеціальна щільна, але повітряна піна. Серед таких моделей часто зустрічаються двосторонні, з різним ступенем жорсткості.
  2. Наповнення. Усередині можуть бути натуральні матеріали (латекс природного походження, кокосове волокно, натуральна повсть) та синтезовані (поліуретан, меморікс та ін.). Зазвичай матраци з натуральним наповненням мають більш високу вартість, але це виправдана інвестиція у зручний відпочинок.
  3. Жорсткість. Ортопедичні матраци за цією ознакою варто вибирати, спираючись на вашу вагу, вік, наявність або відсутність хронічних недуг опорно-рухової системи. Чим більша маса тіла, тим твердіше має бути настил. Діти віком до 12 років повинні спати на жорсткій поверхні. У період з 12 до 25 років підходять модифікації від високого до середнього жорсткості. У 25-47 років краще забезпечити собі спальне місце середнього ступеня жорсткості. Після 47 років краще м'які матраци, але варто враховувати вагу. Якщо у вас діагностовано захворювання на хребет, найкращим вибором буде жорсткий атрибут для ліжка.
  4. Висота. Варто спиратися на власні переваги та особливості ліжка.
  5. Граничне навантаження на одне спальне місце. Цей критерій взаємопов'язаний із жорсткістю матраца. Людині середньої статури вагою в межах 100 кг підходить більшість виробів. Але, якщо маса тіла перевищує 110 кг, аналізований критерій відіграє ключову роль при покупці. Чим більша витривалість однієї половинки виробу, тим воно жорсткіше. Тобто чим більше важить один із власників ліжка, тим твердішим повинен бути матрац.

Ще один важливий критерій — виробник. Це має бути відомий бренд, товари якого перевірені не лише проведеними тестуваннями, а й часом.

Одним із найкращих українських брендів матрац є ЕММ. Варто віддати перевагу обновці саме цієї фабрики, оскільки на виробництві застосовується найкраща європейська сировина, а всі екземпляри проходять триетапний контроль якості, завдяки чому пружинні та безпружинні матраци вражають комфортом та довговічністю.

Тепер ви знаєте, що зручність вкрай важлива для тривалого сну та підтримання гарного самопочуття. Контролюйте час сну, дотримуйтесь гігієни цього процесу та виберіть оптимальну модель ортопедичного матраца — тоді ваш нічний відпочинок буде ефективним перезавантаженням.

  
Графік роботи:

ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - ВС: 10:00 - 20:00
ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - НД: 10:00 - 20:00

Офіційний представник ЕММ
Каталог
Інформація
    Наші магазини