Подорожчання на 10% з 01.08.2024. Купуйте зараз!
231
31.03.2024
    

Як правильно визначити та підібрати жорсткість матраца


Зміст статті:

Как правильно определить и подобрать жесткость матраса

Скільки людей, стільки й думок: один і той же матрац комусь видасться надто твердим, а комусь, навпаки, надто м'яким. Це й не дивно, адже кожен з нас має свої індивідуальні уподобання щодо жорсткості матраца.

На вибір може впливати як особисті переваги, так і вік, наявність зайвої ваги, наявність захворювань опорно-рухового апарату тощо. Що слід пам'ятати при покупці матраців? Як правильно підбирати цей виріб, на якому ми проводимо практично третину свого життя?

Ступінь жорсткості матраца - від чого вона залежить

Для виробництва матраців використовуються різні види матеріалів. Ми можемо класифікувати їх, серед іншого, за походженням – природному чи синтетичному, технології виробництва чи твердості (жорсткості).

Давайте зосередимося тут на останньому питанні, а саме: як правильно вибрати ступінь жорсткості матраца. Дуже часто, купуючи подібну продукцію, ми не приділяємо цьому питанню належної уваги, що може стати прямим шляхом до незадовільного сну.

Що ж таке жорсткість матраца? Яка жорсткість матраців буває? Що слід враховувати, коли ми хочемо купити матрац жорсткості, що підходить для нас? Давайте розбиратися разом!

Рівень жорсткості матраца: H1, H2, H3, H4, H5 – що це означає?

Такий параметр, як жорсткість матраца (1, 2, 3, 4, 5), описує стійкість матраца до тиску, що додається. Коли матрац жорсткий, на нього важче натискати, а коли він м'який, на нього легше чинити тиск. Кожен з нас по-різному сприймає жорсткість матраца, тому в пропозиціях виробників тепер є різна жорсткість, щоб кожен міг вибрати найкращу модель під свої потреби.

Класифікація матраців за жорсткістю дозволяє простіше та легше порівнювати їх робочі характеристики, підбираючи вироби відповідно до своїх уподобань. Виробники почали маркувати їх відповідними символами, які означають таке:

 • жорсткість H1 – дуже м'який матрац;
 • жорсткість H2 – м'який матрац;
 • жорсткість H3 – матрац середньої жорсткості;
 • жорсткість H4 – жорсткий матрац;
 • жорсткість H5 – дуже жорсткий матрац.

Як ми вже згадували раніше, матеріали, з яких виготовляються матраци, мають певну твердість. Наприклад, матраци з термоеластичною піною — це дуже м'які або м'які матраци, а матраци з кокосовим наповнювачем є жорсткими.

Таблиця жорсткості матраців дозволяє підібрати відповідний виріб для дітей, людей похилого віку та людей, які мають, наприклад, зайву вагу та відповідні захворювання опорно-рухового апарату.

Зверніть увагу, що на ринку є двосторонні матраци різного ступеня жорсткості. У таких матрацах зазвичай використовуються різні матеріали з кожного боку, тому при перевертанні матрац має різну жорсткість.

Також варто відзначити, що в даний час у продажу є матраци із зонами жорсткості, які ще називають зонами комфорту. Ці матраци мають по черзі розташовані зони різної жорсткості, що відповідають анатомічній будові людського тіла. В результаті цей тип матраца зручніший.

На що слід звернути увагу під час вибору жорсткості матраца?

На що слід звернути увагу під час вибору жорсткості матраца?

Тепер вам відома основна інформація щодо видів жорсткості матраців, що є у продажу. Тому нам залишається відповісти на запитання – що слід враховувати при виборі жорсткості матраца, що відповідає нашим індивідуальним вимогам?

Оскільки відповідь на головне питання непроста, слід розглянути це питання з трьох сторін, враховуючи такі фактори:

 • вага користувача матраца;
 • становище під час сну;
 • індивідуальні відчуття під час сну.

Як вибрати м'який, середній або жорсткий матрац за своєю вагою? Існує певна класифікація, відповідно до якої можна підібрати «правильну» жорсткість виробів:

 • дуже м'які матраци (Н1) – максимальна вага користувача до 60 кг;
 • м'які матраци (Н2) - вага користувача від 40 до 80 кг;
 • матраци середньої жорсткості (Н3) – вага від 60 до 100 кг;
 • жорсткі матраци (Н4) – вага понад 100 кг;
 • дуже жорсткі матраци (H5) - вага понад 120 кг і масивна статура.

Жорсткість матраца та положення для сну

Ще одна проблема, на яку слід звернути увагу, це положення під час сну, яке також пов'язане із твердістю матраца. У деяких положеннях занадто м'який або занадто жорсткий матрац не гарантує комфортного сну.

Людям, які сплять на животі або на спині, рекомендуються матраци помірно-жорсткі або навіть жорсткі, оскільки занадто м'який матрац призведе до провалу тіла і, таким чином, до перевантаження м'язів.

У свою чергу, люди, які воліють спати на боці, наприклад, у популярній позі ембріона, почуватимуться краще на м'яких матрацах, які забезпечують належну підтримку в точках, що найбільш глибоко йдуть у матрац, тобто по лінії плечей та стегон.

Дуже хороших результатів можна досягти, обравши матрац із зонами жорсткості, тобто матрац з різною жорсткістю, адаптований до будови людського тіла. Тоді матрац м'якший у районі плечей і стегон і жорсткіший в інших частинах.

Твердість матраца та індивідуальні відчуття

Твердість матраца та індивідуальні відчуття

Вибираючи правильну жорсткість матраца, ми повинні також враховувати наші індивідуальні відчуття, тобто те, як ми почуваємося, коли спимо на матраці певної жорсткості.

Якщо ми добре спимо на нинішньому матраці, краще придбати нову модель такої ж жорсткості. Однак, якщо ви не почуваєтеся на ньому комфортно, виберіть матрац жорсткіший або м'якший. Ви можете придбати спеціальний чохол для поточного матраца. Така накладка зміцнить або пом'якшить спальну поверхню.

Також може статися так, що ми не знаємо твердості матраца. Тоді нам слід взяти до уваги такі поради. Ознаки того, що матрац занадто м'який:

 • викликає надмірне розтягування м'язів, що призводить до болів у спині;
 • після того, як ми встаємо з ліжка, нам може бути важко стояти прямо.

Ознаки того, що матрац занадто жорсткий:

 • викликає надмірну м'язову напругу, що викликає м'язовий біль;
 • вранці ми почуваємося «зламаними»

Матраси помірно-жорсткі – коли не знаєш, що вибрати

Якщо навіть після прочитання нашої статті ви не знаєте, який матрац стане для вас найкращим рішенням, ви можете вибрати найпопулярніший тип виробу з жорсткістю матраца 3 або 4. Матраци середньої та помірної жорсткості є найбільш популярними, і більшість людей відчувають себе на їх комфортно.

Що вибрати за рівнем жорсткості

Серед асортименту нашого магазину ви можете підібрати як жорсткий матрац для хребта, так і м'який варіант для дітей. Серед найбільш популярних моделей матраців середньої жорсткості можна відзначити:

Помірно-жорсткі матраци:

Жорсткі матраци:

Кому які види матраців підходять

Якщо ви шукаєте варіанти для дітей, зверніть увагу на такі моделі, як:

Для дорослих ми рекомендуємо такі моделі, як:

Старим людям та людям похилого віку можна рекомендувати такі варіанти, як:

Людям із надмірною вагою варто звернути увагу на популярні моделі:

Якщо у вас є проблеми та захворювання опорно-рухового апарату (сколіоз і так далі), краще віддати перевагу таким моделям, як:

Постійно в наявності односпальні, полуторні та двоспальні матраци різної жорсткості, тому кожен наш покупець ніколи не залишиться розчарованим!

  
Графік роботи:

ПН - ПТ: 10:00 - 19:00
СБ - ВС: 10:00 - 18:00
ПН - ПТ: 10:00 - 19:00
СБ - НД: 10:00 - 18:00

Офіційний представник ЕММ
Каталог
Подорожчання на 10% з 01.08.2024. Купуйте зараз!
Інформація
  Наші магазини