Знижка 40%! Матрац Evolution Advance / Адванс
148
04.04.2023
    

Як вибрати оптимальну жорсткість матраца


Зміст статті:

Майже третину свого життя людина проводить у ліжку, тому для якісного, повноцінного відпочинку потрібний зручний ортопедичний матрац. Якщо виріб підібрано правильно, сон буде набагато комфортнішим і здоровішим. Це стосується однаково дорослих і дуже маленьких дітей.

Кожен вважає за краще спати так, як йому подобається. Комусь сприятлива поза на спині, інший любить засипати на боці, для когось комфортніша позиція – лежачи на животі. Параметрів вибору матраца дуже багато, але ми розглянемо ті, що стосуються його пружності. Твердження про те, що потрібно купити ортопедичний матрац саме з жорсткою структурою не завжди є обґрунтованим. Якщо виріб буде надмірно твердим, хребет викривлятиметься.

Як вибрати оптимальну жорсткість матраца

За відсутності лікарських протипоказань, людині для сну потрібен м`який матрац, але при цьому, з достатньою підтримкою. Два важливі показники, на яких слід зосередити увагу, – площа зіткнення, а також тиск. Коли тіло найбільше стикається з поверхнею, тиск на стегна, а також плечі зменшується.

Плечовий пояс і стегна – це широкі частини тіла, тому надмірно тверда постіль може створити дискомфорт, так як хребет в області попереку прогинатиметься і здавлюватиме нервові закінчення. Ліжко повинне дозволити плечам із стегнами потонути, а талію при цьому підтримувати. Перед покупкою рекомендується на 15-20 хв прилягти на матрац, щоб переконатися, як вирівнюється тулуб уздовж хребетного стовпа.

Як визначитися із жорсткістю матраца

Як визначитися із жорсткістю матраца виходячи з пози уві сні?

Фахівці наводять рекомендації для правильного вибору твердості виробу залежно від пози тіла при відпочинку.

 • Хто любить засипати на спині
  , повинні знати - надто м`яка модель матраца «втопить» тазостегнову частину і плечі занадто глибоко, що спричинить викривлення хребта і людина відчує себе після сну розбитими. Тому для спини ідеальним варіантом буде матрац максимально твердий.
 • Сон на боці
  Плечова та кульшова області в положенні лежачи на боці зазнають колосального навантаження. Тому треба вибирати матрац пом`якше, щоб вага розподілялася однаково. Тіло глибоко порине в нього, площа дотику збільшиться, а навантаження на м`язи знизиться. Тут підійдуть матраци зі спеціальним пружинним блоком Pocket Spring , наприклад, модель Sleep&Fly Organic Omega , де пружини розташовані в окремих кишеньках і рівномірно розподіляють навантаження.
 • При цій позі
  знадобиться максимально жорсткий ортопедичний виріб, оскільки матрац з м`якою структурою ще сильніше вигинає хребет, завдаючи дискомфорту, а іноді й болю.
Вибір матраців в залежності від віку

При остаточному виборі, потрібно врахувати і такі аспекти, як вік людини, вага, стан його здоров`я, спосіб життя, індивідуальні переваги. Необхідно з`ясувати, як ці фактори впливають на рівень жорсткості виробу.

Вибір матраців в залежності від віку

Для немовлят і малюків до 3-х років , у яких тільки починає формуватися хребет, найкращим вибором буде жорсткий матрац, у крайньому випадку – виріб середньої пружності.

Дошкільнятам та дітям молодших класів потрібно підбирати середню або помірну жорсткість матраців, на зразок Sleep&Fly Extra Latex . Даний варіант матраца з латексу також підходить юнакам і дівчатам 20-24 років. Хребет у цей період припиняє формуватися і потрібно дбати про підтримку хребетного стовпа, щоб запобігти надалі неправильній поставі та погіршенню здоров`я. Матраци із середньою жорсткістю ортопеди радять також людям після 25 років, але тут враховується ще: вага, здоров`я людини, супутні захворювання та ін.

Літнім людям слід зупинити свій вибір на м`яких та моделях з помірною м`якістю, оскільки надто жорстка поверхня може стати причиною проблем у попереку або призвести до грижі хребців. Чим старшою стає людина, тим менш жорстким має бути ліжко.

Маса тіла

Дорослим із вагою від 40 до 60 кг, і при врахуванні віку, підійдуть порівняно м`які матраци або середньої твердості. При масі від 60 до 90 кг сама вага ролі не грає, тут головні пріоритети – вік та особисті уподобання. Ті, хто важить більше 90 кг, повинні вибирати жорсткий матрац для хорошої підтримки тіла.

вплив матрацу на стан здоров`я

Стан здоров`я

Людям, із захворюваннями хребта просто необхідні тверді матраци з ортопедичним ефектом. Тим, у кого проблеми в поперековому відділі – м`якіші варіанти моделей, але теж з ортопедичними властивостями. Люди, які страждають болями в спині, перенесли травми і хірургічні втручання, повинні підбирати вироби з урахуванням показань лікаря.

Особисті переваги

Будь-яка людина у процесі сну хоче максимального комфорту. На незручних ліжках м`язи не розслабляються і тіло належним чином не відпочиває, що призводить до різних проблем щодо здоров`я. Тому для якісного і повноцінного сну підібрати правильну жорсткість матраца вкрай важливо.

Як визначитися із жорсткістю, якщо матрац двоспальний?

Існують різні варіанти підбору матраців у ситуації, коли люди сплять на одному ліжку, але мають різні потреби, виходячи з ваги та своєї комплекції:

 1. Придбання 2-х матраців із відповідними рівнями жорсткості. Проміжок між ними легко усувається загальним наматрацником.
 2. Двосторонній матрац. Моделі, де поверхні мають неоднаковий рівень жорсткості, наприклад, Sleep&Fly Extra або Sleep&Fly Daily 2в1 . Їх можна періодично перевертати, щоб усі по черзі змогли насолодитися комфортом.
 3. Варіант із подвійним пружинним блоком Double Spring. У таких конструкціях пружини зовні мають великий діаметр, а всередині маленький. Людину з невеликою вагою підтримують зовнішні пружини, а при вазі тіла вище за середнє починають спрацьовувати механізми меншого розміру.
 4. Двосторонній варіант із різними наповнювачами. Можна вибрати вироби, у яких, наприклад, з одного боку знаходиться кокосова плита з високим рівнем жорсткості, але в протилежної – натуральний латекс. Це дозволить варіювати комфортність, виходячи з особистих уподобань.
 5. Моделі із поперемінною жорсткістю. Подібні матраци на кожній половинці мають пружини різної пружності. Завдяки таким матрацам комфортно відпочивати тим, чия різниця у вазі становить 30 кг та більше.

Враховуючи наші поради, Ви зможете підібрати якісну модель у магазині матраців ЕММ , який забезпечить гарний відпочинок та повноцінний сон.

  
Графік роботи:

ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - ВС: 10:00 - 20:00
ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - НД: 10:00 - 20:00

Офіційний представник ЕММ
Каталог
Інформація
  Наші магазини