Матрац Evolution Advance / Адванс
1293
04.04.2023
    

5 правил для швидкого сну: поради фахівців


Зміст статті:

Уві сні організм людини відновлюється, набирається сил та енергії. Сучасне динамічне життя, стреси на роботі, побутові проблеми часто сприяють розладу сну. Під час відпочинку не виходить повністю розслабитися, швидкий сон переважає над повільним, вранці залишається відчуття втоми та нездужання.

Експерти розробили кілька правил, які допоможуть повернути здоровий та повноцінний сон. Немає необхідності приймати ліки або звертатися до лікарів – достатньо переглянути своє харчування, облаштувати зручне спальне місце та психологічно налаштуватися на відпочинок.

Швидкий та повільний сон: що потрібно знати

5 правил для швидкого сну: поради фахівців

Є два періодичні цикли - фаза швидкого сну та повільний сон. У період швидкого сну мозок активно працює, аналізує все, що сталося за день, серце людини б`ється частіше, ніж звичайно, очні яблука швидко рухаються. Після пробудження у період у пам`яті зберігаються всі сни і образи.

Фаза повільного сну передбачає старт регенераційних процесів. У процесі роботи мозку формуються сигнали. Вони вказують на слабке місце, що потребує відновлення. Середня тривалість повільного сну – дві-три години, після чого змінює фаза швидкого сну. Під час глибокого сну серцевий ритм дихання стає повільним, досягається максимальне розслаблення м`язів, тіла. Ключовий вплив на самопочуття та загальний стан надає глибокий сон, як досягти збільшення його тривалості, ми розповімо у статті.

Існує ще одна методика, що допомагає максимально висипатись за короткий час – поліфазний сон. Людині необхідно лягати спати через певні часові проміжки, причому тривалість відпочинку – трохи більше півгодини. Методика спірна, але її прихильники стверджують, що для повноцінного відновлення їм вистачає три години на добу.

Важливі фази сну: як виспатися і набратися сили

Існує безліч різних методів, як збільшити повільний сон, кожна людина підбирає для себе потрібний варіант. У науці виділяють три етапи сну:

  • Етап засипання. Організм готується до відпочинку, відбувається зниження чутливості, уповільнення біологічних процесів. У цей час потрібно максимально розслабитися, відволіктися від думок та проблем, повністю віддавшись почуттю спокою;
  • Повільний сон. Відбувається відновлення організму. Перші 10-15 хвилин організм дрімає, потім переходить у легку стадію – зберігається слух, але свідомість відключається. Через 20-30 хвилин настає глибока стадія повільного сну;
  • Швидкий сон. Характеризується барвистими снами. Мозок продовжує обробляти інформацію, отриману протягом дня. Намагайтеся думати про приємне, щоб легко перейти в глибоку фазу.

5 порад: як повернути глибокий сон і позбутися безсоння

Фахівці рекомендують вибрати найкращий час для сну, спираючись на власні почуття. Деяким людям набагато простіше заснути рано, інші не хочуть спати раніше за півночі. Це залежить від особливостей організму, біоритмів. Для відновлення сну рекомендується:

  1. Дотримуватись графіка. Оптимальний час для дорослої людини – 10-11 вечора, тривалість сну має становити щонайменше 7-9 годин.
  2. Дихати свіжим повітрям. Двадцятихвилинна прогулянка на повітрі перед сном діє аналогічно до легкого снодійного. Альтернатива – тепла ванна кімната з заспокійливими травами.
  3. Зручне спальне місце. Важливо підібрати хороший матрац , подушку оптимальної висоти.
  4. Провітрювання. У спальні має бути не дуже спекотно, не холодно. Температура, що сприяє гарному відпочинку – 17-19 градусів тепла. Перед сном бажано відкрити вікно чи балкон, провітрити приміщення.
  5. Виключіть каву, алкогольні напої увечері. 
  
Графік роботи:

ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - ВС: 10:00 - 20:00
ПН - ПТ: 09:00 - 20:00
СБ - НД: 10:00 - 20:00

Офіційний представник ЕММ
Каталог
Інформація
    Наші магазини