Подорожчання на 10% з 01.08.2024. Купуйте зараз!
141
13.06.2024
    

Який вибрати розмір матраца? Стандартні та нестандартні варіанти


Зміст статті:

Який вибрати розмір матраца

При виборі будь-якого матраца найголовніше – це переконатися, що він правильно підтримує тіло. При цьому варто пам'ятати, що правильний розмір матраца також істотно впливає на комфорт відпочинку. Цей параметр визначає, чи буде у вас достатньо зручного спального місця, щоб повністю розслабитися.

Які бувають розміри матраців стандартні? Як правильно вибирати ці розміри? Чому оптимальний розмір матраца має значення і як він впливає на якість вашого сну і здатність організму максимально розслаблятися?

Розміри та тип матраца – чому це важливо?

При оформленні спальні ми зазвичай орієнтуємося на зовнішній вигляд ліжка, колір стін та аксесуарів, а вибір матраца найчастіше відкладаємо на потім. Насправді, це не дуже правильний підхід. Матрац дуже впливає на якість нашого сну і комфортний відпочинок, тому на нього слід звернути увагу вже на етапі вибору ліжка.

Пам'ятайте, що не ліжко, а саме матрац визначає, як ми спатимемо, і яку якість відпочинку для свого організму забезпечимо щоночі. Матрац є абсолютною основою і може як значно покращити якість сну та подбати про здоров'я хребта, так і порушити наш відпочинок та перешкодити правильному відновленню.

Якщо ви шукаєте ліжко своєї мрії і не обмежені простором у спальні – подумайте, який розмір матраца підійде саме вам. Якщо ви вибираєте ліжко на замовлення, пам'ятайте, що можна підігнати розмір матраца під нестандартний розмір ліжка. Отже, які бувають стандартні та нестандартні розміри матраців, і який підійде саме вам?

Варіанти стандартних розмірів

Важливо розуміти, що розмір матраца односпального або двоспального може змінюватись у досить широких межах. Відповідно, можна виділити три групи стандартних розмірів:

 • Односпальні матраци.

  Стандартні односпальні матраци можуть мати ширину від 70 до 90 см при довжині від 190 до 200 см. Їх зазвичай обирають для дітей, підлітків, людей похилого віку та одиноких людей. Іноді вибір матраца меншого розміру обумовлений обмеженістю місця в спальні або облаштуванням.

 • Полуторні матраци.

  Розмір полуторного матраца може становити 120,140 або 150 см завширшки при довжині 190-200 см. Це найбільш універсальні розміри матраців для ліжок. Матрац 120х200 є найпоширенішим. Матрац розміром 140х200 часто називають маленьким двоспальним матрацом або розглядають як найбільшу одинарну модель. Ці розміри підійдуть як для однієї, так і для двох осіб.

 • Двоспальні матраци.

  Стандартний двоспальний матрац розміри може мати завширшки від 160 до 200 см при довжині від 190 до 200 см. Якщо ви ставите питання, який розмір матраца вибрати для пари - матрац 160х200 або матрац 180х200, якщо дозволяє вибрати місце в спальні ширшу модель. Особливо, якщо в ліжку разом з вами спить, наприклад, немовля, маленька дитина, собака чи кішка.

Найбільший стандартний розмір матраца для ліжка – це матрац 200х200, хоча деякі виробники відносять його до нестандартного розміру, доступного за індивідуальним замовленням. У цьому розмірі є безліч моделей преміум-класу, а при необхідності ви завжди можете замовити матрац за своїми розмірами.

Як підібрати розмір матраца за своїм зростом?

Як підібрати розмір матраца за своїм зростом?

Ми вже з'ясували, що правильний розмір матраца є важливим для комфорту сну. При цьому є деякі рекомендації, які слід враховувати під час вибору того чи іншого типу розміру:

 • Довжина матраца.

  Правильно підібраний матрац має бути приблизно на 15-20 см довшим, ніж зростання користувача. Стандартні матраци зазвичай мають довжину 200 см, що підходить більшості людей. Якщо ваш зріст набагато вищий за середній, розгляньте варіант замовлення матраца нестандартного розміру з довжиною 220 см, наприклад.

 • Ширина матраца.

  При виборі ширини матраца враховуйте тип вашої статури та особисті уподобання. Якщо ви часто змінюєте позу для сну або вам потрібно більше місця, щоб почуватися комфортно, виберіть ширший матрац. Люди з дрібною статурою можуть віддати перевагу більш вузьким моделям матраців.

  Універсальна порада щодо вибору односпального матраца: ляжте на спину і зчепить руки в замок на грудях. Від ваших ліктів до правого та лівого боку матраца має залишатися близько 15-20 см.

 • Уподобання під час сну.

  Якщо ви спите з партнером, подумайте, чи віддаєте перевагу спати поруч «в обіймах» один з одним або кожному з вас потрібне особисте місце лише для себе. Ваші особисті переваги впливатимуть на вибір відповідного матраца.

Підводя підсумок, при виборі розміру матраца варто керуватися як практичними принципами, так і власним почуттям комфорту.

Жорсткість матраців

Обговорюючи тематику розмірів матраців, варто приділити трохи уваги та додатковим факторам, що впливають на правильний та оптимальний вибір. Одним із них є жорсткість матраців, відповідно до якої виділяють:

Жорсткість матраців повинна підбиратися з урахуванням ваших уподобань та поз під час сну, а також наявності захворювань хребта та опорно-рухового апарату.

Різновиди матраців

Різновиди матраців

Окрім жорсткості варто звернути увагу і на конструкційні особливості матраців. Відповідно, можна виділити, наприклад, пружинні моделі, які, у свою чергу, діляться на моделі з:

Також виділяють безпружинні матраци з термоеластичної піни, матраци топери та матраци з наповнювачем з латексу.

Будь-які розміри матраців для ліжка у магазині EMM

Будь-які розміри матраців для ліжка у магазині EMM

У нашому інтернет-магазині ви завжди зможете підібрати матрац за розміром ліжка. При визначенні розмірів більшість виробників ліжок вказують, який матрац їм підійде. Це означає, що, наприклад, ліжко 180х200 розраховане на матрац 180х200, і проблем із підбором матраца у вас точно не буде.

Якщо ж ви тільки плануєте покупку і запитуєте, як вибрати розмір матраца для ліжка в ситуації, коли простір обмежений (наприклад, предмет меблів поміститься в нішу в спальні), тоді може виникнути необхідність замовити матрац нестандартного розміру.

Пам'ятайте, що вибір правильного розміру матраца для ліжка – дуже важливе питання. Варто стежити, щоб матрац не виступав за край ліжка. Також важливо не залишати вільного простору між торцем матраца та каркасом ліжка, адже кожна з цих ситуацій негативно позначиться на комфорті вашого сну та терміні служби матраца.

Якщо ви тільки плануєте купити ліжко і не обмежені у просторі в спальні, спочатку визначте оптимальний для вас розмір матраца. Потім доберіть до нього ліжко. Якщо у вас є ліжко, ретельно виміряйте простір усередині її стінок. Пам'ятайте, що нестандартний розмір – Не завада. Ми допоможемо підібрати матрац, який підійде саме вашому ліжку і насамперед забезпечить комфортний та здоровий відпочинок.

  
Графік роботи:

ПН - ПТ: 10:00 - 19:00
СБ - ВС: 10:00 - 18:00
ПН - ПТ: 10:00 - 19:00
СБ - НД: 10:00 - 18:00

Офіційний представник ЕММ
Каталог
Подорожчання на 10% з 01.08.2024. Купуйте зараз!
Інформація
  Наші магазини